Projekt Ekozahrádka

logo EU - fond pro rozvoj investice

Pokračování projektu

V červnu pokračoval na základní škole projekt Ekozahrádka jednak pracemi na školní zahradě a jednak dalšími akcemi. Na zahradě byly dokončeny další dva záhony, které děti osázely bylinkami a kolem záhonů byl postaven vrbový plot.

21. června  pokračoval projekt další společnou akcí s naší partnerskou školou v Bad Brambachu, kterou byla návštěva biostatiku ve Valči. Průvodce Vojtěch Veselý provedl děti  zámeckým parkem a poté vlastním statkem  plným ovcí, včel a ovocných stromů. Děti nejprve  zhlédly ukázku střihání celé ovce s přednáškou o jejím významu pro člověka. Po svačině  se jednotlivé skupiny žáků dozvěděly vše o životě včel, o jejím chovu, zvycích a přínosu pro člověka. Někteří překonali i  svůj strach ze včelího žihadla. Děti si také zkoušely zpracování vlny, včetně práce na kolovrátku.Všem se exkurze moc líbila a hlavně jsme objevili další zapomenutý kout našeho kraje, který stojí za to ještě jednou navštívit.

Datum vložení: 29. 6. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 6. 2012 0:00

Svátek má Stanislav

• Den vítězství
  • Květinový den
  • Mezinárodní den Červeného kříže

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Stanislavova jařice, Urbanův oves a Vítův len vyhánějí hospodáře z domu ven.

dnes, úterý 7. 5. 2024
slabý déšť, slabý západní vítr
vítrZ, 4.84m/s