Exkurze do úpravny vod v Nebanicích

Dojmy z exkurze

Dne 19.3. 2013 se zúčastnili žáci sedmé a páté třídy v rámci Světového dne vody exkurze do úpravny vod v Nebanicích. Cílem návštěvy bylo, dozvědět se, jak probíhá čištění vody, než se dostane do našich domácností. Úpravnou nás provázel velmi ochotný pan Růžička, který nám ukázal a vysvětlil, jak čištění vody probíhá. Dozvěděli jsme se mnoho věcí např. kolik vody se za den vyčistí, kolik odpadu se vyváží atd. . Návštěva se nám moc líbila a tímto bychom chtěli poděkovat zaměstnancům úpravny za poskytnutí exkurze.

Lenka Lehrlová, žákyně 7.A

Dne 19.3.2013 jela naše třída společně se 7.A do úpravny vod v Nebanicích v rámci Světového dne vody. Při přednášce pracovníka Chevaku jsme se dozvěděli, že voda se musí nejdříve zbavit železa, manganu a kysličníku uhličitého. Potom jsme se šli podívat na aerační věže, kde se okysličuje voda, aby tam nebyl kysličník uhličitý. Víte, odkud se voda čerpá? Bere se z vrtů, kterých má tato firma přibližně 27. Potom jsme viděli také biologickou filtraci. Zde se voda filtruje přes písek a koks a zbavuje se tak železa a manganu. Také jsme se šli podívat do chemické laboratoře, kde se kontroluje kvalita vody. Zjistili jsme, že za jednu vteřinu upraví jeden hektolitr vody. Navštívili jsme také strojovnu a místnost s počítači, odkud se kontrolují všechny stanice vod firmy Chevak.Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a moc se nám to líbilo.

žáci 5.A.

Datum vložení: 21. 3. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 21. 3. 2013 0:00

Svátek má Radoslav

Zítra má svátek Stanislav

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Dostaví-li se v květnu častěji bouřky, jest to jistým znamením chladnějšího léta.

dnes, pondělí 6. 5. 2024
déšť 17 °C 9 °C