Program Ekoškola na naší škole stále pokračuje ...

Již čtvrtý školní rok je Základní škola a mateřská škola Plesná zapojena do mezinárodního programu Ekoškola. Program obsahuje 7 kroků, které musí škola splnit, aby si mohla zažádat o titul Ekoškola. 1. krokem je sestavit pracovní tým školy. U nás je v současné době v Ekotýmu 18 žáků z různých ročníků, 3 pedagogové a pan školník. 2. krokem je analýza ekologického stavu školy, kdy členové Ekotýmu zjišťují podle předem připravených otázek údaje ze čtyř oblastí (odpady, energie, voda, prostředí školy). Na základě vyhodnocení údajů z analýzy se sestavuje plán činnosti Ekotýmu, který je rozdělen na dlouhodobé (zateplení budovy a výměna oken v celé škole), střednědobé (výměna vodovodních kohoutků) a krátkodobé cíle (stavba hmyzího hotelu, popisy vypínačů). 4. krokem je průběžné monitorování a vyhodnocování činnosti, kdy seznamujeme veřejnost s výsledky naší práce prostřednictvím nástěnky a článků v novinách. 5. krokem je začlenění environmetální výchovy do výuky, což činíme projektovými dny a týdny. 6. krok se nazývá  informování a spolupráce. K tomu nám slouží nástěnka školy, kolem které projdou každý den všichni žáci. Dále o všech akcích informují naše školní www stránky.  V oblasti environmentální výchovy spolupracujeme i s dalšími Ekoškolami v kraji (se ZŠ Běžecká Sokolov a se ZŠ Hranice). Jezdíme na exkurze do středisek ekologické výchovy a na různá zajímavá místa. Posledním krokem je vytvořením Ekokodexu, což je soubor pravidel ekologického chování, podle kterého by se měl chovat každý žák naší školy. Když škola a Ekotým splní všech 7 kroků, může zažádat  o titul Ekoškola.  Naší škole se povedlo získat ho v roce 2011. Letos nás čeká obhajoba titulu.

Mgr. Alena Jelínková, koordinátora EVVO

Datum vložení: 4. 3. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 3. 2013 0:00

Svátek má Soňa

• Zelený čtvrtek
  • Den učitelů

Zítra má svátek Taťána

• Velký pátek

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej.

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024
slabý déšť, východní větřík