Co je to Ekoškola ?

Je to mezinárodní vzdělávací program, jehož

cílem je, abychom my žáci snižovali ekologický

dopad školy na životní prostředí a svým jednáním zlepšili školu a její okolí.

Logo Ekoškoly

4. titul EKOŠKOLA

1Naše škola má čtvrtý titul Ekoškola

V loňském školním roce završil Ekotým naší školy za pomoci žáků, učitelů a provozních zaměstnanců naší školy dlouhou čtyřletou pouť k dalšímu titulu Ekoškola.  Je za tím schována spousta práce dětí i dospělých, kterým není lhostejné, jak vypadá prostředí naší školy a našeho města. Během nich 2jsme se zabývali spoustou zajímavých a horkých témat. Řešili jsme problematiku používání palmového oleje a ničení deštných pralesů, potom nás velmi zajímala agrobiodiverzita a lokální potraviny. Ale stále jsme se zajímali o základní témata, která jsou Voda, Energie, Odpady, Prostředí školy.

Podařilo se nám dostat se mezi pilotní školy v projektech Tajný život města a Menu pro změnu. Zvlášť akce s jídlem byly oblíbené a Vaříme s babičkami nemělo mezi školami konkurenci. Letošní Férová snídaně přes nepřízeň počasí sklidila dobré ohlasy.

Ekotým z programu Ekoškola 21. 6. 2019 na Staroměstské radnici v Praze převzal čtvrtý titul a máme čtyři roky čas na další práci. Pomůžete nám?

Mgr. Alena Jelínková

23. 9. 2019 Zobrazit méně