Co je to Ekoškola ?

Je to mezinárodní vzdělávací program, jehož

cílem je, abychom my žáci snižovali ekologický

dopad školy na životní prostředí a svým jednáním zlepšili školu a její okolí.

Logo Ekoškoly

Férová snídaně

1Férová snídaně poprvé v Plesné

V sobotu 11. 5. 2019 pořádala naše škola další z akcí pro 2rodiče a širokou veřejnost. Tentokrát jsme se zaměřili na problematiku Fair trade (spravedlivý obchod), výrobků s tímto logem, podporu lokálních produktů a vysvětlení pojmu ZERO WASTE (nulový odpad).

4   Celý Ekotým a část pedagogického sboru 3připravovali program i místo konání celý týden, jen jsme nedokázali zajistit krásné počasí. Přesunuli jsme se tedy ráno do jídelny naší školy, kterou se nám během hodiny podařilo přeměnit na příjemnou kavárnu s úžasnou atmosférou, bohatým švédským stolem, kde platilo jediné pravidlo:„Kdo přijde, 5přinese něco férového jídla ke snídani, z vlastních zdrojů. Jí,6 co chce. Vše je zdarma.“

Účast navzdory počasí byla hojná. Kdo přišel, byl nadšen. Probíhala zde setkání známých, kteří se dlouho neviděli i kamarádek, které nemají čas přes týden zajít na kávu. Káva i čaj byly férové. Do toho 7všichni ochutnávali výborné sýry vlastní výroby od Z. Bigasové. Ještě jednou velké díky.8

Díky všem. Žákyním ze sedmé a deváté třídy, které připravily program pro děti v tělocvičně, maminkám, co upekly skvělé občerstvení a všem, kteří se zúčastnili a vytvořili atmosféru této akce.

Mgr. Alena Jelínková

21. 5. 2019 Zobrazit méně