Veselé zoubky

V pondělí 18. března proběhla v první třídě ZŠMŠ Plesná realizace preventivního programu společnosti dm drogerie markt s. r. o. „Veselé zoubky“.

Cílem projektu je přispět ke zlepšení povědomí dětí o správné péči o chrup a prevenci zubního kazu.

Nejprve se žáci seznámili s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se. Dále pak, co je zubní kaz.

Děti se podívaly na film "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek".

Poté jsme probírali zásady správné péče o zoubky, jak si zoubky čistit, aby byly bez kazu a proč navštěvovat zubního lékaře, jak se oprostit od strachu ze zubní ordinace.

Žáci vyplnili pracovní listy se zaměřením na správnou výživu a na čištění a péči o zoubky.

Program se dětem velice líbil, děti obdržely taštičky s dárky pro zubní kosmetiku a prevenci, radost jim udělaly samolepky. Tato iniciativa určitě přispěje ke zlepšení povědomí o správné péči o zoubky u dětí.

Ivana Červená

Datum vložení: 26. 3. 2024 12:03
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2024 12:14

Svátek má Přemysl

Zítra má svátek Aneta

• Světový den telekomunikací
  • Mezinárodní den celiakie

Bujný květ - plný úl.

Čeští patroni (svatý Jan a svatý Václav) odměřují teplo.

dnes, čtvrtek 16. 5. 2024
slabý déšť, severní větřík