Listopad ve třetí třídě

Celý měsíc se pilně učíme, co kdyby se zavřely školy. Ale nic nám nebrání podnikat výlety po našem městě a jeho okolí. Chodíme, koukáme, zkoumáme, povídáme si o zajímavých místech a jejich historii. Zvyšujeme si přitom fyzičku a víme už spousta informací o našem městě. Hlavně stále připomínáme nedávnou minulost: hřiště na Bamberku, lyžařský vlek, vlečka do koželužny. Nebo současnost: vodárna na Bamberku, čistička odpadních vod, studánka Radonka, rybník na Furtu. Při těchto příležitostech žáci nacházejí spoustu nepořádku a nepravostí. Jejich časté zděšení nad tím, co dokážu udělat občané a možná i návštěvníci našeho města se těžko uklidňuje. Ne nadarmo, je polovina této třídy členy školního Ekotýmu. Zamysleli se nad tím ve svých úvahách.

Nejlepší zde k přečtení.

Mgr. Alena Jelínková

Moje město

Naše město je obklopené nádhernou přírodou. Líbí se mi, že kam se rozhlédnu, tam je krásný les a krajina.

Naopak se mi tady nelíbí, že se lidé k našemu městu neumí chovat. Kam se podíváme, jsou tam nějaké odpadky. Nebo je někde něco posprejovaného nebo zničeného.

Ráda bych to změnila a budu ráda, když mi s tím pomůžete.

GŠ, 3.A

Moje město Plesná

Je tu skvěle, ale je tu jedna výjimka. Lidi by neměli vyhazovat odpadky na zem. Příroda pak trpí a naší třídě se to nelíbí. Za týden odpluje do moře spousta tun odpadků. Víte, jak to tam vypadá? Ale naše třída se to snaží napravit. Jak? Třídíme odpad a nic nevyhazujeme na zem.

NM, 3. A

Moje město

Žiju tady rád, protože tu mám hodně lidských i zvířecích kamarádů. Žije tu asi 2000 lidí. To je docela hodně. Je tu dobrá škola, hezké skalky v lese, ale nelíbí se mi tam ty odpadky.

Doufám, že za 100 let bude čistý les. Všichni budeme hodní na přírodu, na sebe i na zvířata.

FP, 3.A

Moje město

Já v Plesné nebydlím, ale chodím sem do školy. Líbí se mi tu, že to tu hezky vypadá a je tu krásné prostředí. Je tu moc hezká příroda.

Co se mi tu nelíbí? Lidé tu pohazují odpadky do přírody a někteří jezdí na koloběžkách uprostřed silnice. Ale jsem ráda v Plesné.

BN, 3.A

Datum vložení: 6. 12. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 6. 12. 2021 0:00

Svátek má Robert

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance
  • Světový den imunologie
  • Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Zítra má svátek Blahoslav

• Mezinárodní den pracoviště

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.

dnes, pondělí 29. 4. 2024
slabý déšť, severní větřík