Exkurze - Botanická zahrada Bečov

Exkurze v botanické zahraděČást botanické zahrady

V úterý 24. 5. 2016 jely třídy 2. A a 3. A na exkurzi do botanické zahrady v Bečově nad Teplou. Měli jsme sraz v 750 na náměstí Svobody. Cesta trvala asi 1,5 hodiny. V Bečově jsme vystoupili u nádraží a šli chvilku pěšky do botanické zahrady.

Relaxovat bylo možné i na prolézačkáchPracovnice botanické zahrady nás přivítala, a když jsme se nasvačili, tak jsme si sedli na lavičky sestavené do kruhu. Paní Šindelářová nám vysvětlovala, jak jsou stromy důležité a že jejich části jsou jako naše tělo, např. kmen je jako páteř, větve jsou ruce a kořeny nohy.

Pak jsme byli rozděleni na týmy. Každý tým dostal knihu o stromech a úkol najít k určenému stromu důležité informace. Po určité době každý tým seznámil ostatní s tím, co zjistil.

Paní Šindelářová nás pak předala průvodci, se kterým jsme šli na prohlídku botanické zahrady. Po prohlídce jsme opékali špekáčky. Když jsme je snědli, tak jsme si mohli hrát na hřišti, kde byly prolézačky a vybavení pro sportovní aktivity. Rozvoj tvořivosti

Kolem 16. hodiny jsme jeli zpět do Plesné. Na exkurzi se mně i ostatním spolužákům líbilo. Někoho zaujalo chození bosýma nohama po kamínkách, které byly sestavené do hlemýždí ulity, jiní si stavěli hrad ze dřeva, kluci hráli fotbal. Každý si našel to, co ho bavilo, a nikdo se nenudil.

Ivana Kůtová, žákyně 3. A

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

8. 6. 2016 Zobrazit méně