Pasování prvňáčků na čtenáře

1Knihovna už dávno neslouží jen k půjčování knížek, ale koná2 se v nich také celá řada akcí plná příběhů. A tak není náhoda, že velká spousta jich cílí právě na nejmenší. Ve spolupráci místní knihovny a školy se konalo tradiční „Pasování prvňáčků na čtenáře“, kterého jsme se zúčastnili v úterý 7.6.

Paní knihovnice Dana Placatková ve spolupráci s knihovnicemi z Františkových Lázní připravily pro prvňáky opravdu zajímavý, 3zábavný a zároveň vědomostní příběh. V samotném závěru4 každý prvňák přečtením jedné věty mohl předvést nejenom svou čtenářskou dovednost, ale také znalost pohádek, z níž právě tato věta byla. Musím říci, že ve znalosti pohádek byli prvňáčci opravdu dobří. Horší to ale bylo s úrovní čtenářských dovedností – tedy od těch nejslabších až k těm nejlepším.

5A pak následovalo to, z čeho měly děti velkou radost – samotné pasování na čtenáře. Každý obdržel krásnou knihu,6 památeční list pasování na čtenáře, kartičku k možnému bezplatnému zaregistrování do místní knihovny a balíček dobrot ke čtení.

Příjemný program jsme odměnili všichni v samotném závěru velkým potleskem.

7Tímto bych chtěla také poděkovat paní D. Placatkové za skvělou přípravu a bohaté odměny8 pro čtenáře.

Mgr. Horčičková Anna, tř. učitelka

27. 6. 2022 Zobrazit méně