Exkurze do botanické zahrady

1Bečovská botanická zahrada je velmi unikátní zahrada. Byla založena v Bečově nad Teplou na Karlovarsku v roce 1918 Janem Kodýtkem. Pak dlouhých 60 let se o ni nikdo nestaral. V roce 2005 se rozhodl ing. Jiří Šindelář tuto zahradu odkoupit a znovu vrátit k životu. Ekocentrum Bečovská botanická zahrada leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, v Krajinné památkové zóně Bečovsko. Také2 okolí je zajímavé jak po stránce přírodní, tak kulturní. V Bečově nad Teplou je možnost dalšího vyžití - státní hrad a zámek, Muzeum hraček a motocyklů, naučné stezky.

Dne 27. 5. 2022 si v této přírodní zahradě žáci 1.třídy užili krásné pohodové dopoledne. Náš vzdělávací program měl název „Z pohádky do pohádky“. Hned na začátku děti poznaly pohádku, která nás celým programem provázela – „O Šípkové Růžence“. Jenže na cestě k vysvobození spící princezny museli žáci plnit nejrůznější úkoly: přejít potůček po lávce, v trávě najít dřevěné různě barevné kostičky a navléknout na provázek podle barev, poznávat rostliny podle stonku a květu a pak už zbývalo najít princeznu u šípkového keře a vysvobodit ji. A proto, že se vše podařilo, zúčastnili se všichni také svatební hostiny, která byla celá medová.4 Děti se seznámily s tím, jak vlastně včeličky med vyrábí a každý měl pak možnost slaďoučký med ochutnat.

3Ani potom jsme se nenudili. Všem už nám pořádně vyhládlo, a tak jsme se s chutí pustili do opékání vuřtů. Nakonec jsme se rozdělili na dvě skupiny. Některé děti se šly protáhnout na venkovní hřiště, jiné šly utratit „nějakou tu kačku“ do stánku se suvenýry a různými dobrotami.

Cesta zpět rychle utekla a byli jsme všichni rádi, že začalo pršet až po návratu domů.

Mgr. Horčičková Anna, třídní učitelka

1. 6. 2022 Zobrazit méně