O království Na vršku a království Na kopečku

1Pohádka „O království Na vršku a království Na kopečku„

Umělecká agentura Pernštejni zajišťuje uspořádání historických zábavných a výukových pořadů a vystoupení umělců s historickou tématikou. Dne 17.5. přijeli na naši školu dva divadelní umělci, a tak prvňáčci mohli shlédnou v jejich podání divadelní pohádku. Tematické zaměření bylo pod názvem - Pojďte si s námi hrát na dobu rytířů, princů a princezen.

Děti nebyly jen pasivními diváky, ale aktivně se mohly zapojit do děje. Takové2 štěstí měla Nelča, která získala roli princezny, a Sam získal roli prince. Během představení se děti nenásilnou formou seznamovaly s novými pojmy, mohly si z blízka prohlédnout repliky dobových zbraní a kostýmů.

Byla to pohádka o statečném princi, princezně a strašlivém loupeživém rytíři Breburdovi, který se rozhodl, že získá ruku princezny, trůn i královský poklad. A jak už to tak bývá i v této pohádce dobro vítězí a zlo bylo napraveno.

3Děti si to opravdu užily a herecké výkony na závěr odměnily potleskem.

Mgr. Anna Horčičková, tř. učitelka

23. 5. 2022 Zobrazit méně