Veselé zoubky

1K dětem patří šťastný úsměv a k němu náleží zdravé zuby.

Dne 12.5. jsme se zapojili již do 12. ročníku preventivního programu „Veselé zoubky“, který pro prvňáčky připravuje dm drogerie markt s.r.o. Jeho cílem je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti prevence zubního kazu a správné péče o chrup dětí. Zubní kaz i dnes stále patří k celosvětově nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Právě ve věku od 62 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života.

Na naši školu byly zaslány poštou týden před uvedeným termínem konání preventivní hodiny „Veselé zoubky“ následující materiály, se kterými byly děti postupně seznámeny:

• Výukové DVD se zábavně-vzdělávacím filmem „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“.
  • Program pro interaktivní tabuli zaměřený na správnou péči o chrup.
  • Pracovní listy pro každého žáka.
  • Samolepky pro každého žáka. Samolepku si mohou děti doma nalepit v koupelně, aby měly správný postup čištění zoubků stále před očima.
  • Preventivní balíčky pro každého žáka. Balíček obsahoval zubní pastu, zubní kartáček, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu.
  • Dále vzdělávací plakát „Veselé zoubky“, na kterém byly shrnuty všechny důležité informace.

3Velmi se dětem líbilo domino „Veselé zoubky“, kde jsme si ve dvou skupinkách ověřovali získané vědomosti.

třídní učitelka

Mgr. Anna Horčičková