Návštěva chebské galerie

1Dne 20. října 2021 třída 9. A navštívila Galerii 4 v Chebu, kde byla výstava fotografií od Kateřiny Brunclíkové.

Při příchodu nás uvítaly dvě milé slečny. Za doprovodu jedné z nich jsme šli do prvního patra budovy, kde nám říkala paní průvodkyně zajímavé informace ze života fotografky.

Viděli jsme hodně zajímavých obrazů, např. tři portréty paní Brunclíkové, které mě velmi zaujaly, a několik dalších fotografií, které tato nadaná fotografka nafotila v Praze, kam se přestěhovala. Byly to fotografie jiné, než na které jsme zvyklí. Tyhle nebyly veselé a plné barev, naopak byly temné, až depresivní. Mé spolužáky velmi zaujal obraz s názvem Hudba.

Po prohlédnutí všech obrazů jsme se přesunuli do dalšího patra, kde byly obrazy květin. Ty byly založené na pohybu se světlem.

Dále jsme šli do dalšího patra, kde jsme dostali k vyplnění pracovní list, díky kterému jsme zjistili, co všechno si pamatujeme. Po vypracování všichni dostali černou čtvrtku, na kterou jsme měli naskládat uschlé květiny a listy, které jsme si vybrali. Tyto vlastnoručně vytvořené obrazy jsme si poté mohli vyfotit podobným způsobem, jakým to dělala samotná fotografka.

Celý program nás velice bavil, jelikož jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací.

E. B., žákyně 9. A

26. 10. 2021 Zobrazit méně