První měsíc ve škole

1Prázdniny uplynuly jako voda. Děti se znovu sešly ve škole, setkaly se s učiteli a kamarády, oprášily znalosti a školní návyky. První měsíc máme za sebou a doufáme, že nám školy zase nezavřou. Volno je sice fajn, ale časem se omrzí. Děti se do školy těší víc než kdy jindy. Žáci se učí číst, psát a počítat, baví je výtvarná i pracovní výchova, těší se, že si letos mohou již zazpívat a zacvičit, doufají, že zažijí mnoho3 nového a zajímavého. Pokud to dovolí počasí, chodí učitelé s dětmi ven, využívají hřiště i školní zahradu nebo si vyjdou jen tak na přírodovědnou poznávací vycházku v okolí školy, na louku nebo do lesa. Děti se zapojily do mimoškolních činnosti a navštěvují různé zájmové a sportovní kroužky. V září třídy navštívily knihovnu, hudební představení a podnikly výlety do okolí. Ve výuce však bylo co dohánět, o tom víme své.

První školní měsíc máme za sebou a už jsme toho tolik stihli, vše se pomalu zabíhá2 do svých kolejí. Ne všechno je však při starém. Naučili jsme se, že moderní technologie mohou při výuce také pomáhat. A tak věříme, že jejich využívání, v kombinaci s klasickou prezenční výukou, bude nakonec alespoň trochu přínosem a už tu s námi zůstane. I když osobní kontakt nic nenahradí.  Budeme si přát, abychom vydrželi až do konce školního roku.

Mgr. Ivana Červená

25. 10. 2021 Zobrazit méně