Zpět do času rock and rollu

V úterý 12. října 2021 se třídy 5. až 9. A zúčastnily hudebně vzdělávacího pořadu s názvem Vývoj světové rockové hudby ve 20. století, který zábavně moderoval pan Mgr. Milan Parnahaj. Akce se konala v prostorech MKS v Plesné.

Pan Mgr. Parnahaj se nám na začátku programu představil a popsal téma a průběh pořadu. Během akce jsme se měli seznámit s vývojem rockové hudby až po rap, zejména na americké a britské scéně. Program byl ozvláštněn hraním na elektrickou kytaru, zpěvem, projekcí a skvělým humorem účinkujícího.

Na pořadu se mi nejvíce líbily zazpívané písničky od kapel, které kdysi poslouchali naši rodiče a máme je rádi i my – např. E. Presley, Beatles, Rolling Stones, Deep Purple, Sex Pistols, Police, Nirvana.

Do programu bylo zapojeno i publikum, např. zpěvem žáků či vytvořením vlastní písničky, což bylo velmi zábavné. Mgr. Parnahaj vytvořil novou originální píseň z námi nadiktovaných slov – život, strom, láska, pes, kočka, učitel, babička, Bad Brambach atd.

Představení se naší třídě velmi líbilo a určitě bych ráda šla na nějakou další akci s podobným zaměřením.

E. A., žákyně 9. A

25. 10. 2021 Zobrazit méně