Kam po ZŠ?

Pomoc ve výběru střední školy

Ve čtvrtek 30. září 2021 se naše třída IX. A zúčastnila výstavy středních škol Karlovarského kraje s názvem „Kam po ZŠ?“ na Integrované střední škole v Chebu.

Při příchodu k budově školy se nás ujala paní průvodkyně, která mě a mé spolužáky vedla do tříd s různými řemesly. Mohli jsme se dozvědět informace o učebních oborech kadeřnice, řezník, prodavač, obráběč kovů atd. Drtivá většina mých spolužáků se ale k řemeslům příliš neměla. Následně jsme chodili ke školám s maturitními obory. Studentů daných škol jsme se mohli ptát na vše, co nás zajímalo. Měli jsme také možnost si udělat test profesní orientace.

Poté jsme měli na nějakou dobu možnost volného pohybu po škole. V této chvíli se každý porozhlédl po tom, co ho nejvíce zaujalo. Na mne nejvíce zapůsobila Střední škola logistická v Dalovicích, jejíž studenti nám podali informace velmi zajímavě. Spolužáky zaujala např. Střední zdravotnická škola a VOŠ v Chebu, u jejíž studentů jsme si mohli vyzkoušet resuscitaci a změřit srdeční tep a tlak.

Akce byla velmi vydařená a líbila se nám. Chtěli bychom poděkovat pořadatelům, jelikož nám pomohli při výběru střední školy.

A. L., žákyně IX.A

4. 10. 2021 Zobrazit méně