Den dětí v Riederhofu - 6. dětský den životního prostředí

Místo konání:  Riedelhof v Erlbachu/ Eubabrunn

První červen – Den dětí oslavili žáci našich 1. až 4. tříd návštěvou a exkurzí na německém ekologickém statku Riedelhof nedaleko hranic s Českou republikou. Děti se moc těšily a jejich očekávání se naplnila. Němečtí přátelé připravili školákům bohatý program, mnoho atrakcí i výborné občerstvení. Setkání se zúčastnily kromě českých i některé školy z Německa, takže o zajímavá setkání nebyla nouze.

Hlavní na celém výletě ale bylo, že se děti seznámily se zajímavou prací na venkově, dozvěděly se, jak se žilo dříve a viděly spoustu domácích zvířat – větších i menších, viděly pěstování některých plodin a bylin.

Celá akce byla připravena tak, že na různých místech v objektu statku byla  stanoviště, kde se malí i velcí návštěvníci dozvěděli vždy něco zajímavého, a dokonce si mohli vlastníma rukama něco prozkoumat nebo vyrobit.

Děti si prohlížely různé přírodniny i domácí zvířata. Konkrétně na farmě a okolních loukách se pásly spokojené kravičky, koně, ovce i kozy, ale i menší zvířátka – slepičky s kuřátky, králíci s mláďátky. Byla možnost si zkusit dojení krávy na maketách. Největší úspěch sklidili malí i větší koníci, kteří ochotně prcky vozili na svých hřbetech, či byla možnost se svézt povozem.

Zajímavé bylo stanoviště, kde se děti mohly seznámit s výrobou lan starodávným ručním způsobem, také lovení hmyzu v nedalekém jezírku bylo zábavné. Kdo měl zájem, mohl si vyrobit hezké suvenýry z papíru a odnést si je domů, někteří se uchýlili do promítací místnosti a mohli si chviličku odpočinout při sledování kreslených filmů.

Nechyběl ani tábornický oběd, všelijaké odměny, dobrůtky a samozřejmě zmrzlina, na kterou se tvořila permanentní fronta.

Zájemci se také seznámili s vybavením záchranářských sanitních a hasičských vozů, někteří se nechali i obvázat, ošetřit, zkrátka mohli vše důkladně prozkoumat.

Tato akce určitě malým návštěvníkům hodně dala, poučili se i pobavili, nechyběly ani sportovní aktivity a hodně zábavy. Při loučení se proto hned zajímali, jestli se zase někdy něco podobného zopakuje. Prý, pokud to vyjde, za dva roky budeme vítáni!

Domů jsme dorazili sice unavení, ale plni dojmů. A co víc - počasí nám přálo – nezmokli jsme!

Mgr. Ivana Červená

8. 6. 2016 Zobrazit méně