2. A v botanické zahradě

1Dne 15.9. se žáci druhé třídy vypravili do Botanické zahrady v Bečově nad Teplou. Tentokrát nám počasí příliš nepřálo, neboť celé dopoledne propršelo. Ale jak se říká, kdo je připraven, není překvapen, a tak jsme navlékli pláštěnky, obuli holínky, rozevřeli deštníky, měli teplé oblečení, a i tak jsme prožili příjemné dopoledne.

Náš vzdělávací program měl název „Koulelo se koulelo“ –2 tedy s podzimní tématikou, kdy na podzim dozrávají jablíčka a my si z nich mohli vyrobit „domácí“ mošt, jako třeba dnes  - a tady. Hned v úvodu jsme si na zahřátí zazpívali s pořadateli několik známých písní za doprovodu kytary. Pak si děti zopakovaly, jak se takové jablíčko dostane do našeho košíčku. A potom už následovala vlastní samovýroba moštu, na které se podílely všechny děti: naplnit drtičku jablíčky, otáčením v odšťavňovači oddělit jablíčkovou šťávu od jádra. A „výsledek“ byl na světě. Voňavý mošt nalil pan instruktor do skleněných džbánků, poté rozlil do kelímků a pak už jen – na zdraví! Všichni jsme ochutnali tento lahodný nápoj. Ve zbývajícím čase jsme se na zpáteční cestu posilnili svačinou a vydali se na cestu k autobusu.

3Při příjezdu do Plesné už nás vítalo sluníčko, ale i přesto, že nám počasí nepřálo, jsme si tento školní den užili.

Mgr. Horčičková Anna, tř. učitelka

19. 9. 2022 Zobrazit méně