Školní výlet prvňáčků

1V úterý 28.6. jsme navštívili nejzápadnější z českých2 zoologických zahrad, která se nalézá v Plzni. Cesta tam uběhla příjemně a docela rychle. Návštěvnost byla opravdu veliká, a tak si prvňáčci hned po vstupu do zoo oblékli reflexní vestičky pro naši vzájemnou lepší orientaci mezi spoustou “lidiček“. A už jsme vyrazili. Mezi speciality plzeňské zoo patří chov zvířat v přirozených a přitažlivých podmínkách. Za pozornost stáli hned na začátku plameňáci, pak nádherné žirafy, dále volné výběhy šelem a opic – tygři a lvi v přírodních expozicích, skalní výběhy sněžných levhartů, ostrovy poloopic a opic, nejrozsáhlejší tuzemský výběh hnědých medvědů nebo skupina šimpanzů.

3Návštěvu zoo jsme spojili i s procházkou po prvním českém dinoparku. DinoPark nabízí nádherné pohyblivé a statické modely dávných vládců naší planety v životních velikostech a spoustu dětských atrakcí. Součástí je také 3D Kino, ve kterém jsme shlédli Dinosauří příběh. Dětský úsměv a rozzářené oči potvrdily, že DinoPark opravdu přinesl všem4 malým radost, poznání, zábavu a zážitky, na které se nezapomíná.

Upomínkové drobnosti si děti zakoupily v prodejně Suvenýry u lemura. Velikým lákadlem pro většinu byly také stánky s občerstvením a automaty na pamětní mince. Automatů je 5v zoo 8 a k dispozici vždy 16 různých motivů.

Zahrada je otevřena 365 dní v roce. Jsme rádi, že jsme zde společně mohli prožít alespoň jeden příjemný den.

Mgr. Anna Horčičková, třídní učitelka

1. 7. 2022 Zobrazit méně