Letci za 2. světové války

Dne 29. dubna měli žáci 9. A čest zúčastnit se přednášky o československých letcích za 2. světové války. Pan přednášející PhDr. Daniel Švec byl velmi sympatický, milý, vtipný a z dívčího pohledu „pravý chlap“. Zapůsobil na nás již svým samotným vzhledem, jelikož do třídy vešel v zajímavé uniformě letců, která byla ozdobena různými odznaky. A to ještě nemusel říct ani jedno slovo.

Na začátku nás seznámil s tématem přednášky, během které nám vyprávěl o příbězích letců. Některé byly romantické, jiné smutné, ale rozhodně velmi zajímavé a plné odvahy mladých lidí, kteří riskovali pro své rodiny i ostatní lidi. Během jednotlivých příběhů nám povídal o bitvách, typech letadel, podmínkách, ve kterých museli letci trénovat, a také různých historkách.

A proč jsem v úvodu použila frázi „pravý chlap“? V polovině přednášky nás dívky pan Švec poprosil, ať si stoupneme, a poděkoval nám za všechny ženy, které se do 2. světové války zapojily. Poděkoval nám za naši laskavost a obětavost. Toto gesto nás natolik zaujalo, až byla polovina z nás dojata.

Pana Švece bychom chtěli všem doporučit, jelikož přednáší velmi vtipně a zajímavě. Přednáška se nám líbila a děkujeme panu přednášejícímu za to, co dělá a jak poutavě předává informace žákům.

A. T., žákyně 9. A

17. 5. 2022 Zobrazit méně