Nadané děti zajímají bylinky

Na naší školní zahradě se v sobotu 12. 9. 2020 konal první Workshop pro nadané děti ze základních škol Karlovarského kraje pořádaný Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání.

Pro žáky z 1. stupně bylo připraveno spoustu zajímavých činností. Začalo se prohlídkou naší úžasné Ekozahrádky s ochutnávkou jedlých listů, květů a plodů. Následovalo seznámení s aplikací pl@ntnet, sloužící k určování rostlin pomocí fotografie a její použití v praxi. Skupiny se rozptýlily po celé zahradě a zkoušely určit dané rostliny. Vyřádili se všichni. I prvňáci při hledání čísel rostlin.

Další aktivita byla výroba jeleního loje z čistě přírodních surovin. Pozorování přípravy a vybírání vůně. Největší úspěch měla příprava koupelové soli s bylinkami, kdy se nedokázali odtrhnout od misky se solí z Mrtvého moře. Nakonec si každý uvázal kytici z léčivých rostlin na sychravé zimní večery. Celý program byl provázený domácím občerstvením ze zahrady a nakonec jsme vše zakončili na místě připravenou vynikající ostružinovou limonádou.

Díky vedení naší školy za propůjčení areálu, všem rodičům a prarodičům, kteří věnovali svůj čas a přivezli děti a strávili s námi den. Díky PaedDr. Mlátilíkové a Mgr. Ďurkovové z pořádající agentury.

Mgr. Alena Jelínková a Daniel Krištof

16. 9. 2020 Zobrazit méně