Prevence

Metodik prevence

Školním metodikem prevence je Mgr. Lukáš Svoboda.

Konzultační hodiny školního metodika prevence ve školním roce 2023/2024:

• Pondělí 10:00 až 11:00. Na přesném termínu konzultace je dobré se předem domluvit, v úvahu připadají i jiné termíny.

Preventivní program školy (včetně krizového plánu) naleznete zde: Preventivní program školy 2023/2024

Žáci mají možnost se o jakémkoliv svém problému svěřit komukoliv z pedagogických pracovníků, kterému důvěřují (např. učitel, třídní učitel, výchovná poradkyně, školní metodik prevence...). Když nebudou mít žáci odvahu se nikomu svěřit, je pro ně připravena v mezipatře u nástěnky školního metodika prevence schránka důvěry, která je pravidelně vybírána a do které mohou o svém problému kdykoliv napsat. Pro žáky je k dispozici také on-line schránka důvěry "Nenech to být" (NNTB). Systém  je přístupný žákům  i rodičům na adrese http://nntb.cz a je vypracován spolu s MŠMT a Linkou bezpečí. Touto cestou mají žáci a jejich rodiče možnost  bez obav a efektivně nahlásit případné  problémy v kolektivu. Upozornění na rizikové chování vůči spolužákovi přijde na určeného pedagogického pracovníka (metodika prevence) na naše školní pracoviště.

K dispozici je také Krizová telefonní linka k šikaně, která zahájila svůj provoz v pátek 16. listopadu 2008 a je určena pro učitele, žáky a jejich rodiče. Telefonní číslo, na které můžete volat, je 286 881 059.

Mgr. Lukáš Svoboda

metodik prevence

Svátek má Alexej

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce
  • Světový den svobody tisku

Zítra má svátek Květoslav

• Den hasičů

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Svatý Kříž, ovčí střiž.

dnes, pátek 3. 5. 2024