Ukliďme Česko v Plesné

5. 4. 2024 žáci ze ZŠMŠ Plesná a naši předškoláci opět uklízeli město a jeho okolí (Lomnička, Vackov, Smrčina).

Zapojením do celostátní akce Ukliďme Česko jsme získali zásilku pevných igelitových pytlů, rukavice a možnost propagace na mapě a národním webu akce.

V 9 hodin ráno se všichni účastníci sběru sešli před školou. Po předchozím důkladném proškolení o bezpečném chování při akci vyrazili se svými vyučujícími vyzbrojeni pytli, rukavicemi, igelitovými taškami a hlavně vhodným oblečením na své, předem určené trasy. Tam sbírali vše, co do přírody nepatří. Prozkoumávali křoví, příkopy, zapomenuté kouty. Je s podivem, co všechno se dá na tato místa odložit. Po 16 letech každoročního intenzivního sběru  odpadu v našem městě a okolí ho stále nacházíme obrovské množství. Naše město má dostatek odpadkových košů a sběrný dvůr, kde se dá veškerý odpad odložit.

Asi 650kg odpadu, především plastů a plechovek, 6 pneumatik (z toho 1traktorová), je letošní výsledek sběrové akce. Kéž bychom příští rok neměli co sbírat a sběrem natěšené děti by se mohly jen hezky procházet naší krásnou přírodou.

Mgr. Alena Jelínková

Datum vložení: 19. 4. 2024 7:22
Datum poslední aktualizace: 19. 4. 2024 7:29

Svátek má Klaudie

• Květnové povstání českého lidu
  • Mezinárodní den porodních asistentek
  • Den Evropy
  • Den boje za rovná práva handicapovaných

Zítra má svátek Radoslav

Mokrý máj - v stodole ráj.

Mnoho chroustů v máji - dobrý rok.

dnes, neděle 5. 5. 2024
zataženo 15 °C 7 °C