Dobrá věc se podařila

Také se Vám někdy stalo, že už jste se těšili, až se ze židle zvednete, jak se Vám sedělo nepohodlně?

Tak jste jen velmi krátce a s malou intenzitou prožívali to, co denně prožívá náš žák Radek z 5. třídy. Díky své nemoci sice ve škole netráví stejnou dobu, jako jeho vrstevníci, ale i tak jsou pro něj jeho 3 hodiny denně, které je ve škole přítomen, velmi složité.

Nicméně se dobrá věc podařila a škola pro Ráďu získala místo původní, dosluhující a rozměrově nevyhovující sedačky sedačku novou, nastavitelnou a polohovací. Protože se nejedná o levnou záležitost, koncová cena sedačky je 60 767,-Kč, bylo třeba hledat zdroj financování.

Nejprve se podařilo sehnat a úspěšně čerpat dotační titul Ministerstva školství, mládeže  a tělovýchovy ČR ve výši 50 000,-Kč a následně se zřizovatelem (městem Plesná) domluvit souhlas s čerpáním investičního fondu školy na zbývající částku.

Výsledkem snahy je to, že Ráďa má pomůcku k důstojnějšímu, a snad i pohodlnějšímu, sezení, která v budoucnu umožní i jeho bezproblémový přesun mezi učebnami.

Mgr. Václav Polívka

Datum vložení: 16. 4. 2024 16:58
Datum poslední aktualizace: 16. 4. 2024 17:02

Svátek má Klaudie

• Květnové povstání českého lidu
  • Mezinárodní den porodních asistentek
  • Den Evropy
  • Den boje za rovná práva handicapovaných

Zítra má svátek Radoslav

Mokrý máj - v stodole ráj.

Mnoho chroustů v máji - dobrý rok.

dnes, neděle 5. 5. 2024
zataženo 15 °C 7 °C