Den dětí v Bad Brambachu

1Návštěva školy v Bad Brambachu.

Žáci 2. třídy a učitelé naší školy oplatili návštěvu německým2 přátelům v Grundschule v Bad Brambachu.

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 jsme uskutečnili pěší výlet do německé školičky, ze které nás minulý měsíc byli navštívit její žáci prvního stupně.

3Základní škola v Bad Brambachu je nejjižnější a zároveň nejmenší škola v Sasku. V několika třídách se zde učí něco přes čtyřicet žáků.

Po úvodním přivítání se děti ochotně zapojily do 4připraveného programu. A celé dopoledne se opravdu nenudily. Naučily se zpívat písničku a společně si zatancovaly taneček. Vyrobily si stojánek na tužky v podobě housenky, ten si pak odnesly domů. Následovaly sportovní soutěže na školním hřišti a potom opékání německých specialit na ohni na školní 5zahradě. Domů jsme si přinesli dárky a suvenýry. Protože bylo krásné počasí a teplo, velký úspěch sklidily limonády Bad Brambacher z místní produkce.

Dopoledne jsme si moc užili a kromě vzpomínek a dárečků 6zůstane v paměti jistě i několik německých slovíček.

Mgr. Ivana Červená

17. 6. 2019 Zobrazit méně