5. A a 8. A na zámku Kynžvart

1Vzdělávací program“Pýcha Metternicha“

Dne 29. 4. jela třída 5. A na exkurzi zámku do Lázní Kynžvart.

Cílem bylo podpořit vnímání kynžvartského zámeckého parku jako důležité součásti letního reprezentativního sídla rodu Mettrenichů, kam tato rodina zvala své významné hosty. Vžili jsme se do role diplomatické návštěvy kancléře Metternicha a formou hry a tvořivých aktivit jsme poznávali zámecký park a nahlédli jsme do zákulisí diplomacie. Po úvodních hrách jsme navštívili kapli, kde jsme meditovali. Z kaple jsme šli po pěšinách, kamenných schodech, pak lesíkem kolem zámku a následně na prohlídku zámku. Po té jsme všichni dostali na památku papírové řády.

Celý den nám hrozně pršelo a všichni jsme zmokli.

I tak se mi nejvíce líbil celý zámecký komplex.

MČ, žák 5. A

2Zámek Lázně Kynžvart

V pondělí 29. 4. jela 5. a 8. třída na vzdělávací exkurzi na zámek Kynžvart. Tento zámek patřil kancléři Metternichovi. Třída 5. A měla program v parku, kterým se rád kancléř procházel a 8. A měla prohlídku uvnitř zámku.

Po příjezdu na zámek jsme se nasvačili a pak se nás ujal průvodce zámku. Dostali jsme kartičky, na kterých namalované postavičky vyjadřovaly pocit, který v určitou dobu, na daném místě a za dané situace cítíme (např. smích, pláč, radost, smutek). Průvodce nám říkal různé otázky a situace a my jsme měli za úkol těmi kartičkami odpovídat. Potom nás provedl celým parkem. Bylo to moc krásný. Ale začalo pršet. Měli jsme štěstí, protože průvodce byl hodný a pustil nás do zámku, kde nám ukázal spoustu krásných chodeb a pokojů. Dokonce jsme viděli Metternichovo kancelář, kde pracoval a pracoval. Viděli jsme i velikou knihovnu, ve které bylo 600 knih, a jídelnu, kterou jsem viděla jen v pohádkách. Bylo to všechno krásný. Nakonec jsme dostali papírovou medaili, my jsme poděkovali a zatleskali, protože se to povedlo a všem se to líbilo.

Paní učitelka dostala od průvodce mapku, abychom nezabloudili cestou na vlakové nádraží. Celou cestu strašně pršelo a pršelo. Poprvé jsme trošku zabloudili, ale správná cesta se díky mapce rychle našla.

Jsem ráda, že jsem se dozvěděla mnoho nových věcích na suprovém výletě. Určitě doporučuji zámek navštívit, ale jen za pěkného a slunečného počasí!

NH, žákyně 5. A

7. 5. 2019 Zobrazit méně