Projektový týden aneb návštěva v Ekocentru Cheb

1Projektový týden „Živočichové“

Každoročně se v rámci tohoto projektu na naší škole všichni žáci seznamují s určitou částí obyvatel živočišné říše a ani letos tomu nebylo jinak. Celá škola vyrazila do Ekocentra na Školní statek v Chebu, aby tam mohla proběhnout část, kterou jsme letos věnovali hospodářským zvířatům.

Většina tříd si vybrala ze dvou programů: Jak na louce vyrostl svetr a Mléko není 2jenom mléko. Jedna třída vyjela Za zvířátky na farmu.

Všichni si prohlédli všechna zvířátka, viděli čerstvě narozená telátko, jehňátka a jiná mláďátka. K tomu všemu se dozvěděli, jak se zpracovává ovčí vlna nebo jak vyrobit z čerstvě nadojeného mléka výborný sýr.

3Nevím, kdo komu více záviděl, jestli ti, co vyráběli z vlny úžasné barevné kuličky těm, co vlastnoručně vymačkali kousky výborného sýru do formiček a poté si ho odvezli domů. Nebo naopak. Každopádně se nám tam všem moc líbilo, jen počasí mohlo být trochu lepší.

Mgr. Alena Jelínková

15. 4. 2019 Zobrazit méně