Březen ve školní družině

V měsíci březnu jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu. Počasí nám přálo, 2a tak jsme často pobývali venku - na školní zahradě, v okolí školy nebo na vycházkách. Po dlouhém pošmourném období byly hřejivé sluneční paprsky vítanou změnou.

1V rámci činností školní družiny jsme se v březnu zaměřili na dopravní výchovu.  Snažíme se vést děti ke správnému a zodpovědnému chování v silničním provozu.  Probírali jsme cestu dětí do školy a zpět, jak se správně chovat na chodníku a jak bezpečně přecházet silnici. Vzhledem k tomu, že některé děti jezdí na kole nebo koloběžce, a tím pádem se stávají účastníky silničního provozu, mají své povinnosti. Děti zodpovídaly otázky, jak musí být vybaveno jízdní kolo, jaké znají dopravní značky a zda se dle nich při jízdě řídí. Nebylo opomenuto jedno ze základních pravidel - každý cyklista musí mít na hlavě přilbu.

3Ke zdraví a bezpečí nepatří jen správná helma, ale i péče o vlastní zdraví a i na to jsme se v březnu zaměřili. S dětmi jsme si povídali o ústní hygieně a děti samy byly schopny 4určit, které potraviny jejich chrupu škodí.

Vychovatelky ŠD.

8. 4. 2019 Zobrazit méně