Den s Ámosem v učebně 5. A

1V pátek 29. 3. 2019 se konala školní akce „Den s Ámosem“.

Zájemci, kteří navštívili třídu 5. A, si mohli zasoutěžit v nejrůznějších didaktických hrách. A pohybovkách.

Největší úspěch mezi dětmi měla pohybová hra „Živé 2tripexeso“: Za dveře jdou dva žáci. Mezi zbylé žáky rozdáme obrázky a písmena z abecedy. Každý má pouze jednu kartu. Žáci, kteří stáli za dveřmi, pak stojí před třídou a střídavě „otáčí“ – vyvolávají vždy po třech žácích a hledají TRIPEXESO (2 obrázky a potřebné písmeno k nim). Vyhrává žák, který najde nejvíce trojic.

3Oblíbená byla dále pohybová hra na SETKÁNÍ: Každý žák dostal kartu se slabikou nebo obrázkem. Žáci mají bez mluvení vytvořit co nejrychleji trojice.

Překvapivě zaujaly také „Počtářské mozaiky“. Upevňují nejen základní matematické operace jako sčítání, odčítání, násobení, dělení, ale také postřeh, barevnou orientaci, rychlou kontrolu.

Žák si vybere jednu kartu (číslo v levém horním rámečku = číslo mozaiky). Spočítá šest příkladů podle barevné legendy. Všechny výsledky sečte. Zkontroluje si výsledek podle správného řešení.

A kdo vyhrával? No přece všichni, protože se snažili! A jak se říká, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Mgr. Horčičková Anna

4. 4. 2019 Zobrazit méně