Dubnová návštěva v ZOO Plzeň

Škola v ZOO

1 Na konci měsíce dubna proběhl na naší škole každoroční projekt „Živočichové“, letos s tématem Zvířata v zoo. V jeho rámci žáci všech ročníků navštívili zoologickou zahradu v Plzni, kde každá třída absolvovala připravený výukový program. Všem  přálo počasí a všichni zvládli pravidla chování v zahradě a pak už stačilo jen poslouchat napínavý výklad lektorů, zahrát si na špiony při pozorování drobných a nenápadných chovanců zoo. Ale viděli jsme i velké: například žirafáci Bořek, Jirka a Lexa překvapili svým bezprostředním chováním, guarézy akrobatickými výkony na vysokých olších a jen nás mrzelo, že tučňáci měli bazén v přestavbě a nemohli nám předvést své plavecké umění.

Všem se výlet moc líbil a rádi bychom si ho zase zopakovali.

Mgr. Alena Jelínková

III. B  na výletě v Plzni

226.4.2018 v 7.45. jsme odjeli do ZOO v Plzni. V 10.00 jsme dorazili na místo. Počasí nám přálo a my jsme se mohli vydat na příjemnou procházku po ZOO. Viděli jsme spoustu krásných zvířat – lva, různé druhy opic, hadů, tučňáky, plameňáky, nosorožce, zebry a mnoho dalších zvířat. Potom jsme si zašli na menší občerstvení a taky do obchodu se suvenýry. Z Plzně jsme odjížděli ve 13.00 a po cestě domů jsme viděli další a další zajímavosti, jako například čápy na poli. Výlet se nám moc líbil, jen je škoda, že to byl jeden z mých posledních školních výletů.

žákyně III. B    L.G.

3

Ve čtvrtek 26.4. 2018 v 7:45 hodin jsme odjeli do Zoologické zahrady v Plzni, kde jsme se zúčastnili projektu „Zvířata v ZOO“.

Když jsme přijeli do zoo, jako první jsme uviděli lvy, pelikány a kunovce tečkovaného. Po svačině jsme si chvíli mohli pohrát na hřišti. Potom jsme šli k sokolníkům, kde nám ukázali poštolku obecnou, čimanga falklandského, výra velkého, orla bělohlavého a mládě sovy pálené, kterému bylo 23 dnů. Od sokolníků jsme si šli prohlédnout zvířata do „Afriky“- viděli jsme například hrošíka, žirafy, opice, nosorožce, antilopy, buvoly, velbloudy, pižmoně. V této zoo se nachází medvěd ze známého večerníčku medvědích příběhů od Václava Chaloupky.                 Tento výlet se mi moc líbil. Jako upomínku jsem si koupil památeční poznávací minci. Zpátky v Plesné jsme byli kolem třetí hodiny odpoledne.

M.Č., žák 4.A

26.4. se žáci 4.A, 3.A, 3.B vydali na výlet do ZOO v Plzni. Když jsme vstoupili do areálu zoo, tak jsme jako první viděli lvy. Ve výběhu byl lev a dvě lvice s mládětem. Bylo to strašně roztomilé. A potom jsme viděli rybník, kde pluli pelikáni a volavky. Kačka mě vyfotila u sochy koaly. Pak jsme si šli dát něco dobrého a posvačit.  Potom jsme šli k surikatám, a když jsme je prošli, šli jsme do takového domku, kde byla tma. Byli tam netopýři, malé myšky, pavouci a hadi. V 11 hodin jsme šli do areálu, kde na nás čekal pan sokolník. Předváděl nám různé dravce: poštolku,čimangu, výra velkého, sovu pálenou, orla bělohlavého. No to byla paráda.

Do zoo a ze zoo jsme jeli asi dvě hodiny. Moooc jsme si to užili.

G.V., žákyně 4.A

Dne 26.4. jsme jeli se třídou do ZOO Plzeň. Přijeli jsme a šli jsme rovnou dovnitř. Od 11 hodin nás čekal program Sokolníci. Viděli jsme: poštolku obecnou, čimanga falklandského, výra velkého, sovu pálenou, orla bělohlavého.

A když to skončilo, šli jsme směrem k Africe. Tam jsme viděli spoustu dalších zajímavých zvířat. Také jsme si prohlédli jedovatou zahrádku.

Moc jsem si to užila.

Š.Z., žákyně 4.A

Do zoo jsem se strašně těšila, protože jsem tam už byla a vím, že je to tam krásný a taky že tam jedu se svou třídou a že si to moc užijeme. Ráno jsem se vzbudila, oblékla, připravila se a odjela jsem na náměstí v Plesné. Tam byla jen Štěpa, Kačka a Matyáš. Pak dorazil zbytek třídy. Nasedli jsme do autobusu a jeli jsme. Cesta byla dlouhá. Asi v 10 hodin jsme šli do zoo. Jako první jsme viděli lvy, lvice a lvíče. Pak jsme obdivovali klokany, kunovce, husy, husice, šakala, hady, myšičky, potkany, netopýry, ježečky, plameňáky, tučňáky a želvy. Pak jsme si dali svačinu – oběd a šli jsme na sokolnické představení. Tam nám pán ukázal krásné dravce. Poštolka obecná – brzdí a zatáčí ocasem. Dále čimango a výr velký, poštolka obecná. Krásný orel bělohlavý se živí rybami, když se hodně nají, špatně se mu létá. Dravci nemají rádi, když je někdo hladí. Představení skončilo a my jsme šli do AFRIKY. Tam jsme viděli pelikány, snovatce, hrošíka, guerezu, opice, žirafy, medvědy, kladivouse, pštrosy, zebry, vodušky, nosorožce, antilopy, velbloudy, zubry.

Pak jsme si mohli koupit ještě něco dobrého a šli  k autobusu. Nasedli jsme a chvíli jsme čekali na 3. A. A pak jsme odjeli. Zpáteční cesta se mi zdála být delší než cesta tam.

Konečně jsme přijeli do Plesné. Vystoupili jsme a rozešli se domů. Myslím, že jsme si to všichni moc užili.

K.N., žákyně 4.A

10. 5. 2018 Zobrazit méně