Začal nový školní rok

1Dne 4. 9. 2017 jsme se společně sešli před budovou školy, kde proběhlo slavnostní zahájení nového školního roku.

Ráno nás přivítalo mlžným oparem, ale přesto byly vytvořeny podmínky k dobré náladě. Na uvítanou nám hrála hudba (poděkování patří paní Bigasové z KC Plesná), celá řada účastníků přišla slavnostně oblečená a v dobré náladě.

Akci zahájil krátkým přivítáním ředitel školy, následovaly krátké projevy pana starosty Petra Schallera, žáky pozdravil i pan místostarosta, Václav Mleziva. V krátkém projevu ředitele školy bylo spojovací nití poděkování za spolupráci, bez které by se ve vzdělávání dětí jen těžko pracovalo. Poděkování se tedy dočkali rodiče, zástupci obce (včetně jí zřizovaných organizací - technických služeb, městského kulturního střediska) a samozřejmě i všichni pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci školy. Bez spolupráce těchto skupin by byla činnost školy podstatně složitější.

2Na zahájení jsme přivítali i žáky, kteří budou od tohoto školního roku již součástí budovy v ulici Školní - jedná se o 6 žáků, kteří ještě do minulého školního roku chodili do budovy v ulici Spojovací.

Pak již nadešel okamžik prvního překročení školního prahu - nejzvědavější byli samozřejmě prvňáčci a jejich rodiče, kteří je v hojné míře na tento první krůček doprovodili. Byla jim představena jejich paní učitelka a paní asistentka (kterou mnozí znali z MŠ) a šup, už byli ve třídě. Přejeme jim hodně úspěchů a radosti ze získaných poznatků. Pak následovaly i další třídy - i ty se v doprovodu své třídní učitelky (některé i asistenta/asistentky) odebraly do svých učeben, kde se žáci seznámili s novinkami, bezpečností a organizací výuky.

3Přeji všem zúčastněným, aby i další školní rok proběhl hladce, aby žáci (vlastně i učitelé a další zaměstnanci školy) chodili do školy rádi.

Mgr. Václav Polívka

5. 10. 2017 Zobrazit méně